WORKSHOP Florentínske bylinkové mydielko

V sobotu 25.11.2023 to vo výstavnej sieni Mestského kultúrneho strediska krásne rozvoniavalo bylinkami. V spolupráci s OZ Veršočok  sa konal workshop Florentínske bylinkové mydielko. Tento inšpirujúci workshop bol zameraný na tvorbu mydielok a ponúkol nám príležitosť zažiť kúzlo vytvárania krásnych a originálnych kúskov nielen s deťmi, ale aj s ostatnými milovníkmi kreatívneho remesla.

Lektori z OZ Veršočok nám pripravili rozmanitý program, ktorý sa skladal z dvoch častí. V prvej časti sme sa spoločne s deťmi ponorili do sveta Harryho Pottera a vytvárali mydielkové kamene mudrcov. Deti spod čarodejníckeho klobúka čítali zaklínadlá počas varenia mydlovej hmoty. Deti sa nielenže zabávali, ale aj rozvíjali svoju tvorivosť a motorické schopnosti.

Druhá časť workshopu nás zaviedla do sveta voňavých bylín a krásnych mydielok. S použitím špeciálnej hmoty a silikónových foriem sme vytvárali Florentínske bylinkové mydielka. Bolo fascinujúce sledovať, ako jedinečné diela, ktoré niesli rozmanité vône a farby, vznikali. Na zdobenie sme využívali bylinky, škoricu, badián, klinčeky a esenciálne oleje, čo dodalo našim mydielkam nielen krásu, ale aj príjemnú arómu.

Pocit spolupráce a tvorivosti bol na workshope veľmi výrazný. Lektori z OZ Veršočok nám poskytli návody a tipy a povzbudzovali nás objavovať vlastnú kreativitu. Atmosféra bola plná pozitívnej energie a radosti z vytvárania niečoho jedinečného.

Workshop bol poslednou aktivitou Dvanásť komnát mesta Humenné. Touto aktivitou sme ukončili sériu podujatí roka 2023. Všetkým, ktorí nás podporovali a zúčastňovali na aktivitách ešte raz ďakujeme a tešíme sa na spoločne strávený čas v budúcom roku.

Ďakujeme členom OZ Veršočok, ktorí nás viedli s láskou a trpezlivosťou, čo nám umožnilo objaviť kúzlo vlastnej tvorivosti a za nezabudnuteľný zážitok plný kreativity a radosti!

Autor: Turistické informačné centrum Humenné